ישראל במלחמה

האיגוד ההמטולוגי האירופאי פרסם התנצלות ומכתב תמיכה בישראל

פרופ' מרטין אליס, יו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים, צפה את התעמולה האנטישמית ושיתף את עמיתיו בחו"ל בזוועות ה-7 באוקטובר: "רציתי שיידעו את האמת ולא ישתקו"

פרופ' מרטין אליס, יו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים. "הרופאים הישראלים מהווים חלק מהאיגוד האירופאי, יושבים בוועדות שלהם שנים רבות ופעילים גם באיגוד האמריקאי"

כך מפעילים הסברה ישראלית בקרב קולגות. פרופ' מרטין אליס, יו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים, חזה את פרץ הסנטימנט האנטי ישראלי שיתלקח באוניברסיטאות ובמעוזי הליברליות ופנה לעמיתיו, יו"ר האיגוד ההמטולוגי האירופאי, שאותו הוא מכיר אישית, ויו"ר האיגוד ההמטולוגי האמריקאי, ותיאר בפניהם את מה שהתחולל בארץ ב-7 באוקטובר.

"עם פרוץ המלחמה, פניתי מתוקף תפקידי אל יושבי הראש של האיגודים ההמטולוגיים האירופי והאמריקאי. מדובר באיגודים גדולים שאנו, ההמטולוגים הישראלים, מאוד פעילים בהם. הרציונל היה הסברתי. חשבתי להקדים תרופה למכה וכפנייה אישית הצגתי את מצבנו בישראל במטרה למנוע תעמולה אנטישמית", מספר פרופ' אליס.

"אנו, הרופאים הישראלים, מהווים חלק מהאיגוד האירופאי, יושבים בוועדות שלהם שנים רבות ופעילים גם באיגוד האמריקאי ובפעילויות אזוריות של הארגון באזור הים התיכון. רציתי שיידעו שאנו נלחמים פה, כי צפיתי שהעמדה תהיה שיש סבל בשני הצדדים ושאנו כאיגוד רופאים מאוד מגנים את זה. רציתי שיידעו מלכתחילה שהמצב לגמרי א-סימטרי", הוא מסביר.

כפי שפרופ' אליס צפה, הארגון האירופאי פרסם הצהרה באתר האינטרנט שלו המביעה צער על המצב הקשה בשני הצדדים – הפלסטיני והישראלי. "לאכזבתי, הם כתבו משהו בנוסח מאוד פושר ולכן פניתי שוב ושוב ליו"ר והוספתי תיאורים גרפיים שלא היו ידועים לי בשלב שבו כתבתי את המכתב הראשון".

בעקבות פניותיו של פרופ' אליס הוסיף ארגון EHA האירופאי מעין התנצלות על ההצהרה הראשונה, עם הודעה מתוקנת המגנה את המתקפה הברברית.

אצל האמריקאים לא פרסמו דבר באתר. "לא ציפיתי לכך", מסביר פרופ' אליס. עם זאת, תגובת יו"ר האיגוד האמריקאי היתה אמפתית והוא הציע  לפרופ' אליס ולהמטולוגים בישראל עזרה במידה שתידרש. "אני רוצה שהם ישמשו לנו כשגרירים, יש להם ועדות ותת ועדות והמון פעילות ואני מקווה שאם תהיה תגובה חיובית להתנהגות הפלסטינית, שהם יידעו את האמת ולא ישתקו", הוא אומר.

לכן, גם כתב בתגובה ליו"ר האיגוד האמריקאי וביקש שהאיגוד ישמיע את קולו בנחרצות אם תעלה הזדמנות כזו ושיגנה כל ביטוי של תמיכה בצד הפלסטיני או בחמאס.

כיוון שאיגוד ההמטולוגים האמריקאים מתכנס לכנס השנתי שלו בסן דייגו בעוד שישה שבועות, כתב פרופ' אליס לעמיתו האמריקאי כי אם בשל המצב בישראל לא ישתתפו ההמטולוגים הישראלים בכנס, הוא מבקש שתישמר להם הזכות להציג את עבודות המחקר שלהם בהמשך. "בכנס השנה אמורים להשתתף 100-200 המטולוגים ישראלים שלצד הצגת מחקרים שלהם, הם גם אמורים לקחת חלק בהרצאות בתכנית החינוכית. ביקשתי שאם ניעדר מהכנס בשל המצב בישראל יעשה האיגוד מאמץ וימצא דרך לכלול אותנו על מנת שלא נפסיד את ההשתתפות וכן ביקשתי להיפגש באופן אישי ולקדם את ההסברה שלנו", הוא מסכם.

נושאים קשורים:  ישראל במלחמה,  איגוד ההמטולוגיה,  פרופ' מרטין אליס,  חדשות,  אנטישמיות,  הסכסוך הישראלי-פלסטיני,  הסברה
תגובות
27.10.2023, 12:19

כל הכבוד לפרופ מרטן

כל הכבוד

31.10.2023, 08:50

תודה רבה פרופ' אליס

Well done !